2020 Results

Championship Section

osBandConductorDrPts
1GUSChris Jeans1
2Desford CollieryMichael Fowles3
3Ratby Co-operativeMareika Gray8
4Jaguar Land RoverNigel Seaman9
5Thoresby CollieryMichael Howley2
6Derwent BrassJack Capstaff3
7Foresters BrassGareth Brindle4
8EnderbyRyan Richards10
9LangleyCliff Parker5
10Hucknall & Linby M.C.Paul Whyley11
11Blidworth WelfareSimon Gresswell7

First Section

PosBandConductorDrPts
1Newstead BrassMareika Gray9
2JackfieldDavid Maplestone4
3KibworthBrendan Caddy5
4Burbage (Buxton)Steve Critchlow6
5Bilton Silver (Rugby)David Stowell7
6ShirleyTom Stoneman16
7Carlton BrassGeoff Wood3
8SPAL Sovereign BrassNeil Samuel1
9HarboroughBrad Turnbull10
10StaffordshireCraig Williams8
11Bedworth BrassWayne Ruston15
12Oddfellows BrassDavid Holling2
13HathernColonel Stephen Barnwell14
14Shirebrook Miners WelfareJim Henson11
15Foss DykeIan Scott13
16Rolls Royce (Derby)Graham Cardwell12

Second Section

PosBandConductorDrPts
1Gresley CollieryCraig Stevens8
2Glossop OldDavid Ashworth5
3City of CoventryJonathan Fearn7
4TintwistleAndrew Mallon13
5Avonbank (Evesham)Colin Herbert9
6Leicestershire Co-op (Snibston)Luke Pallister1
7Market RasenDavid Dernley12
8Ibstock Brick BrassDave Lea4
9Wellington (Telford)Stephen Rhodes10
10Shirland WelfareLynden Cooper11
11WigstonRob Boulter3
12Cleobury Mortimer ConcertColin Hogg2
13Ireland Colliery ChesterfieldLindon Bolt6

Third Section

PosBandConductorDrPts
1Stamford BrassJulian Bright3
2Raunds TemperanceJonathan Pippen13
3Pleasley Colliery WelfareGeof Benson2
4Audley BrassTom Hancock4
5Stourport on SevernOliver Wilson7
6DaventryBob Stradling14
7Towcester StudioPeter Wain8
8Long Eaton Silver PrizeSharon Stansfield16
9Cubbington SilverMark Phillips1
10NewhallKevin Holdgate9
11Shipston TownHoward Gibbs6
12Bakewell SilverRyan Stacey10
13Corby SilverCathy Fountain5
14Ratby Co-operative MidGary Perrin11
15SystonColin Jones15
16Arrow ValleyAshley Buxton12

Fourth Section

PosBandConductorDrPts
1AmingtonAlan Gifford1
2City of BirminghamSaphran Ali4
3Trentham BrassShaun Farrington11
4Newark TownGary Wyatt3
5MatlockChris Banks13
6Fairfield (Buxton)Charles Kitchen5
7Bretforton SilverJohn Wood6
8Wem JubileeCathy Rutherford20
9Croft SilverIan Needham14
10MeltonGraham Sutton17
11DunchurchPaul Whitmore18
12IlkestonGeoff Hawley12
13Thrapston TownNathan Waterman7
14University of WarwickSimon Hogg15
15Coventry FestivalAllan Wheelhouse8
16Skegness SilverSteve Walker9
17Malvern Hills DistrictChris License10
18Kirkby Colliery WelfareNeville Buxton19
19Bilton Silver EvolutionJack Fisher2
20Brackley & DistrictShaun Humphries21
21Moulton 77Kevin Spencer16
wWhitwell BrassAdrian Wood